Rejs Katamaranem w Dolinę Rospudy

Rzeka Netta – Jezioro Necko – Jezioro Rospuda – Rzeka Rospuda – Dolina Rospudy (2 km w głąb Rospudy) – powrót

czas rejsu – ok. 1 godz. 30 minut.
Rejsy stałe od 9:00; 11:00; 13:00; 15:00; 17:00; 19:00
Szczegóły pod numerem 570 39 39 39
cena – 60 zł/osoba

Trasa rejsu Doliną Rospudy

Zapraszamy do wyjątkowej przygody w Dolinie Rospudy w Augustowie! Wspaniałe krajobrazy, malownicze jeziora oraz spokojna atmosfera czekają na Ciebie podczas rejsu katamaranem.

Podczas rejsu katamaranem możesz podziwiać uroki przyrody Doliny Rospudy z zupełnie innej perspektywy. Jezioro Rospuda, przez które przepływa rzeka Rospuda, to jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Spokojna woda, ciche plaże i zielone lasy to idealna sceneria dla romantycznego wypadu dla dwojga lub wakacji z rodziną.

Swoją przygodę z wyjątkowymi walorami augustowskiej przyrody rozpoczniesz na Rzece Netta, wzdłuż której w odcinku miejskim od Żeglugi do jeziora Necko ciągną się malownicze bulwary, idealne do pieszych i rowerowych wycieczek. Rzeka słynie także z rozgrywanych latem mistrzostw Polski w nartach wodnych i corocznej imprezy Pływanie na byle czym – spokojnie, statek Jaćwież nie należy do tej kategorii.

Dolina Rozpudy

Jeśli chcesz podziwiać uroki okolicy z innej perspektywy, możesz wybrać się na rejs katamaranem po jeziorze Necko. Po krótkim rejsie Nettą znajdziesz się na jeziorze Necko, którego nazwa wywodzi się z jaćwieskiego słowa „methis” oznaczającego „rzucać”. Linia brzegowa jeziora jest w większości porośnięta lasem, z licznymi piaszczystymi plażami i kąpieliskami. Necko, będące doskonałym miejscem dla miłośników wszelkich sportów wodnych (działa tu m.in. wyciąg nart wodnych), obfituje też w wiele gatunków ryb (m.in. szczupak, okoń, węgorz, sum, płoć, leszcz), dzięki czemu jest prawdziwym rajem dla wędkarzy. Jeśli nie jesteś zwolennikiem moczenia kija, być może zainteresują Cię liczne sezonowe imprezy plenerowe, m.in. Kulinarne Regaty Wielkiego Gotowania, czy Wodny Slalom Gwiazd z Trójką.

Podczas rejsu zobaczysz piękne widoki, a przystanki w ciekawych miejscach pozwolą Ci poznać bliżej historię i kulturę regionu.

Nie wahaj się i zarezerwuj już dziś swój rejs katamaranem w Dolinie Rospudy. To niepowtarzalna okazja, by wypocząć i zrelaksować się wśród pięknej mazurskiej natury.